استان البرز, جلسات, کرج, ویژه

80 درصد مبالغ تسهیلات صرف تولید می شود

به گزارش روابط عمومی خانه صمت استان البرز نشست هم اندیشی خانه صنعت معدن و تجارت استان البرز و هیات عالی بانک سپه البرز صبح امروز دوشنبه 1402/03/01 در محل خانه صمت البرز برگزار شد.

حسین رجبی دبیر کل خانه صمت البرز در این جلسه گفت:خانه صمت به عنوان نماینده صنعت استان و حامی صنعت و صنعتگران تلاش دارد تا بیشترین حمایت را برای صنعت استان فراهم کند.

دبیر کل خانه صمت افزود: بخش زیادی از درخواست های تسهیلات که در ستاد تسهیلات مطرح می شود با حمایت بانک سپه مورد کارسازی قرار می گیرد که جای تقدیر و تشکر دارد و در عین حال درخواست داریم در بحث معدل حساب و یا ضمانت نامه ها تدبیری شو د تا سرمایه در گردش آنها دچار مشکل نشود .

رجبی در ادامه اضافه کرد: خانه صمت آمادگی دارد با کار کارشناسی شده تفاهمی با بانک سپه جهت حمایت بیشتر از صنعتگران استان تنظیم نماید.

تفاهم و همکاری با دستگاه ها از اولویت های اساسنامه خانه صمت

وی افزود:یکی از ارکان اساسنامه خانه صمت ارتباط با بانک و دستگاه ها برای جلب حمایت حداکثری از صنعتگران است و از همین خانه صمت البرز آمادگی دارد با تمام دستگاه ها ازجمله بانک ها تفاهم و همکاری نماید.

فغانی رئیس شعب بانک سپه استان البرز افزود:هدف اصلی بانک سپه به عنوان یک بانک دولتی بر پایه حمایت تولید و صنعت است و از همین رو 80 درصد منابع تسهیلات این بانک صرف تولید می شود.

سهم 80 درصدی تولید در تسهیلات

رئیس شعب بانک سپه استان البرز گفت:سال گذشته میزان تسهیلات ارائه شده  50هزار میلیارد تومان پرداخت گردیده است که از این میزان  80% برای بخش تولیدی و صنعتی بوده و مابقی تکلیفی بوده است.

فغانی در ادامه افزود:بانک سپه یکی از بانک های اصلی در پروزه های زیرساختی است برای مثال در صنعت نفت و پتروشیمی و یا سایر صنایع بانک سپه یکی از بانک های اصلی است.

رئیس شعب بانک سپه استان البرز ادامه داد:ولی نگاهمان صنعتی و تولیدی می باشد و اولویت اول ما ایجاد اشتغال است.

وی با تاکید بر اهمیت اشتغال افزود: رغبت ما به صنایع کوچک و متوسط است چرا که بهره وری توسط همین صنایع ایجاد می شود.

ایشان ادامه داد:ما ضمانت صنایع کوچک تا سقف 5 میلیارد تومان را انجام می دهیم و صنایع کوچکی که ضمانت یا سند ندارند بانک سپه ضمانت می کند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *