استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

خانه صمت البرز مسیر را برای حضور پررنگ‌ استان در بازار های صادراتی هموار خواهد کرد

رئیس حوزه رایزنان بازرگانی و مراکز تجاری خارج از کشور سازمان توسعه تجارت ایران، عملکرد، برنامه ها و ابتکار عمل خانه صمت البرز در تقویت حضور صنایع این استان در بازار صادرات کشور های همسایه را درخور توجه عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز، محمد رجب نژاد در نشست رایزن ها و مدیران مراکز تجاری ج.ا.ایران در کشور های همسایه که با حضور فعالان اقتصادی البرز  درخانه صمت استان برگزار شد از این  البرز به عنوان یک منطقه صنعتی بسیار توانمند در تولید محصولات صادرات محور نام برد.
وی گفت: این نشست بستر مناسبی را برای گفتگوهای رو در رو رایزن های  ج.ا.ایران در کشورهای همسایه با فعالان اقتصادی صادرات محور البرز فراهم کرده است.
وی ارایه راهکارهای کارشناسی شده انجمن های صنایع همگن استان و فعالان اقتصادی در توسعه و تقویت صادرات را مهم و کارآمد ارزیابی کرد و افزود: البرز استانی توانمند با ظرفیت بالای صادراتی است و سازمان توسعه تجارت ایران از ابتکار عمل خانه صمت البرز در تداوم تشکیل اینگونه نشست ها استقبال می کند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه عملکرد و برنامه های خانه صمت البرز در بحث تولید، صادرات و تجارت از ویژگی خاصی برخوردار است ، به خانه های صمت سایر استان های کشور توصیه می شود فعالیت های این تشکل در بحث تجارت خارجی را به عنوان الگو و محور مورد توجه قرار دهند.
رئیس رایزن های بازرگانی و مراکز تجاری خارج از کشور سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه سخنانش از صدور مجوز افتتاح خانه صمت ایران به عنوان مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در حوزه بالکان با محوریت مجارستان شهر بوداپست خبر داد.
۲۰ رایزن اقتصادی و ۴۸مرکز تجاری ایران در سطح جهان فعال است
وی هدف سازمان توسعه تجارت ایران را حمایت از فعالان اقتصادی کشور به ویژه استان مهم صنعتی البرز عنوان کرد و افزود: تا کنون 20 رایزن اقتصادی و 48 مرکز تجاری را در جهان تاسیس و فعال کرده ایم.
وی ادمه داد: مراکز تجاری این سازمان به عنوان بازو کمکی مجموعه دولت، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت فعال می باشند و رایزن های ما برای کمک به همه فعالان اقتصادی در حوزه صادرات از آمادگی کامل برخوردارند.
فعالان اقتصادی البرز در نمایشگاه اکسپو 2024 شرکت کنند
رجب نژاد به فعالان اقتصادی البرز توصیه کرد ضمن حضور فعال در نمایشگاه اکسپو 2024 که در تهران برپا خواهد شد توانمندی های بسیار بالای صنایع استان را عرضه کنند.

وی تاکید کرد : با توجه به ظرفیت استان در این نمایشگاه می توان یک پاویون اختصاصی برای معرفی ظرفیت های استان البرز با محوریت خانه صمت البرز اختصاص یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *