استان البرز, اصلی, جلسات, کرج

فعالان اقتصادی البرز با ایجاد کنسرسیوم تخصصی در بازار عراق نقش آفرینی کنند

مدیر مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق به فعالان اقتصادی استان البرز گفت:با تشکیل کنسرسیوم های تخصصی در عراق به صورت مستقیم و بدون واسطه در بازار مصرف این کشور حضوری فعال و نقش آفرین داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی ،‌فرشاد جعفرپور در نشست  با فعالان اقتصادی استان  که دردرخانه صمت استان برگزار شد  تصریح کرد: البرز با بهره گیری از 33 درصد ظرفیت صنایع کشور همواره در بحث صادرات پیشتاز بوده است، لذا ضروری است با تکیه بر اقدامات راهبردی و شکل دهی کنسرسیوم های تخصصی جایگاه خود را در بازار صادرات عراق ارتقا دهد.

وی گفت: فعالان اقتصادی با حضور در کنسرسیوم های تخصصی می توانند شرکتی با ماهیت عراقی ثبت کنند و بدین ترتیب در فعالیت صادراتی از پرداخت هرگونه مالیات و عوارض در سطح کشورهای تحت پوشش اتحادیه عرب معاف می شوند.

وی افزود: توصیه می شود صنعتگران و تجار البرز درحوزه های مبلمان، پوشاک، پلاستیک و سلولزی و ساختمان در هایپر ها و مراکز بورس کالای شهرهای سلیمانیه، حلبچه، اربیل و دهوک بیش از پیش حضور فعال داشته باشند.

وی با اشاره به آمادگی مرکز تجاری ایران در سلیمانیه عراق برای ایجاد روابط تجاری موفق گفت: فعالان اقتصادی می توانند از مشاوره این مرکز در زمینه های اجاره فضای مورد نیاز، نقل و انتقالات مالی و امور گمرک و حمل و نقل استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *