استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

حضور رایزن های اقتصادی در البرز بستر ساز تحول در تولید و صادرات استان است

دبیرکل خانه صمت البرز حضور جمعی از رایزن های اقتصادی و مدیران تجاری در نشست تخصصی خانه صمت البرز را اقدامی راهگشا در مسیر ایجاد تحول در توسعه صادرات و رونق تولید و اقتصاد استان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز، حسین رجبی در نشست مشترک فعالان اقتصادی البرز با رایزنان و مدیران مراکز تجاری ایران در شش کشور گفت: بهره ‌برداری مناسب از فرصت‌ها، دستیابی به راهکارهای کاهش هزینه صادرات و شناخت بازار های هدف از جمله مزایای گفتمان ها و طرح نظرات و دیدگاه ها در این نشست است.

وی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان در تولید و صادرات و اقدام مناسب در رفع برخی موانع، حضورمان در بازار های هدف را بیش از پیش تقویت خواهیم کرد.

رجبی با اشاره به تاکید و هدف گذاری  استاندار محترم البرز در راستای توسعه صادرات استان گفت:خانه صمت البرز برنامه هایی را تدارک دیده است تا در دوماه باقی مانده از سال با رایزن ها و مدیران تجاری جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف نشست های مهمی با هدف توسعه صادرات داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده نیز خانه صمت البرز میزبان هیات های تجاری خواهد بود.

دبیرکل خانه صمت البرز گفت: رايزنان و مدیران تجاری ایران در خارج از کشور با معرفي محصولات توليدي البرز و دیگر استان های کشور در بازار جهاني نقشی موثر در توسعه صادرات ایفا می کنند.

رجبی افزود: نشست های مستمر انجمن های تخصصی صنایع مختلف البرز در خانه صمت استان که در زمره واحد های تولیدی پویا و قدرتمند کشور قلمداد می شوند، همواره در عرصه صادرات نقش آفرین بوده اند.

وی برگزاری نشست های تخصصی در خانه صمت را زمینه ساز آشنایی هرچه بیشتر فعالان عرصه تولید با راهکارهای توسعه صادرات استان عنوان کرد.

وی از رایزنان بازرگانی به عنوان نیروهای پشتیبان صادرکنندگان برای دستیابی به بازارهای هدف نام برد و گفت: افزایش نقش و سهم صنعت، معدن و تجارت در تولید، صادرات، اشتغال و درآمد در اقتصاد استان از اهداف خانه صمت البرز است.

دبیرکل خانه صمت البرز نقش دیپلمات ها و رایزن های اقتصادی در مطالعات بازار و معرفی نیاز کشورهای مختلف به انواع محصولات بازار پسند را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: رایزن‌های اقتصادی ما در خارج از کشور همچنین می توانند در برنامه ریزی و هماهنگی حضور هیات‌های تجاری خارجی نقش مهمی ایفا می‌کنند تا زمینه برای بازدید این هیات ها از واحدهای تولیدی و گفتگو با فعالان اقتصادی کشور با هدف توسعه صادرات مهیا شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *