استان البرز, اصلی, کرج, ویژه

خانه صمت البرز برای احیا یک کارخانه حادثه دیده وارد صحنه شد

خانه صمت البرز از آمادگی مشاوران ارشد این تشکل در ارایه مشاوره رفع موانع در مسیر راه اندازی مجدد و احیا کارخانه حادثه دیده تولید محصولات بهداشتی ژاله نور استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز، حسین رجبی  دبیرکل خانه صمت البرز روز چهارشنبه در نشست کارگروه مشاوران عالی این تشکل با محوریت بررسی ابعاد حادثه آتش سوزی در کارخانه محصولات بهداشتی ژاله نور، ضرورت تعامل دستگاه های اجرایی برای تسریع در راه اندازی این کارخانه را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: مشاوران عالی خانه صمت همواره برای ایفای وظایف خطیری که بر عهده دارند با ارایه مشاوره های فنی و تخصصی، فعالان اقتصادی استان را یاری می دهند.

وی با اشاره به بحران ناشی از آتش سوزی در کارخانه ژاله نور و خسارات ناشی از این حادثه تلخ که با مصدوم شدن تعداد زیادی از کارگران همراه شد اظهار کرد: این واحد تولیدی به خاطر بررسی های فنی ابنیه پلمپ شده است.

رییس کارگروه مشاوران عالی خانه صمت البرز گفت: ارایه مشاوره کارشناسی در سایر امور از جمله در بحث مالیات و تامین اجتماعی و روابط کار از دیگر خدمات کارشناسان ما برای بازگشت این کارخانه حادثه دیده به چرخه تولید است.

رجبی در ادامه اظهاراتش از قول مساعد کارشناسان امور قضایی، سازمان صمت، تامین اجتماعی و امور مالیاتی و روابط کار برای تسریع در رفع مشکلات این واحد تولیدی قدر دانی کرد.

وی گفت : پیگیری مشکلات صاحبان صنایع و تحقق رفع موانع تولید از وظایف این تشکل خصوصی است.

وی ادامه داد: تحقق این وظیفه نیازمند حضور فعال و مستمر انجمن های صنایع همگن در نشست های هم اندیشی مستمر این تشکل است.

در این نشست مشاور عالی خانه صمت البرز نیز ضمن ارایه گزارشی گفت: این تشکل از شش ماه قبل بحث حساس عارضه یابی در واحدهای تولیدی و صنعتی استان را آغاز کرده است.

حمیدرضا فرشباف افزود: در این راستا به مدیران شهرک های صنعتی به صورت مکتوب نکات مهم در تنظیم قرار داده های بیمه حوادث به ویژه آتش سوزی را مطرح کرده ایم تا در صورت بروز هر حادثه ای کارگران و کارفرما متضرر نشوند.

وی به خدمات کارگروه مشاوران خبره و مجرب خانه صمت اشاره کرد و گفت: ارایه کلیه خدمات مشترک مشاوره ای میان بخش تولید، صنعت و تجارت صرفا با هماهنگی این کارگروه بررسی و عملیاتی می شود.

وی افزود: در صورتی که نتایج حاصل از بررسی ها و تصمیمات متخذه دراین کارگروه ویژه نیاز به تصمیمات کلان وزارتخانه ها و دولت باشد، نتایج حاصله برای بررسی نهایی و احتمالا مصوبه مجلس به سازمان های ذیربط ارایه خواهد شد.

وی تاکید کرد: کارگروه مشاوران خانه صمت البرز با هدف ارایه خدمات مشاوره ای پنج گانه به فعالان اقتصادی شامل “بانکها”، “گمرکات”، “نظام حمل و نقل” ،” تامین اجتماعی” و “امور مالیاتی و حقوقی” و در راستای ایجاد تحول در صنعت و تجارت استان ایجاد شده است.

درحاشیه این نشست مدیرعامل کارخانه حادثه دیده محصولات بهداشتی ژاله نور گفت :در این حادثه که 19 دیماه جاری روی داد و با انفجار کپسول گاز و آتش سوزی همراه بود، 52 نفر از همکاران عزیزمان مصدوم شدند.

مجید نجاریون افزود: به لطف خداوند 44 نفر از مجروحان این حادثه پس از درمان بلافاصله از بیمارستان مرخص شدند و 8 نفر انها بستری هستند.

وی گفت: تقریبا حال همگی افراد بستری به جز دو نفر کاملا مساعد است و تیم متخصص پزشکی‌در تلاش است تا هرچه زودتر این دو مصدوم نیز معالجه و مرخص شوند.

وی همچنین از مشاوره، راهنمایی و همراهی انجمن تخصصی ، خانه صمت، نهاد های حمایتی ، نظارتی و دولتی در جریان بروز این حادثه تشکر و قدردانی کرد.

قول مساعد مسوولان برای تشکیل کارگروه تسهیل درخور تقدیر است

مدیرعامل کارخانه دچار حادثه محصولات ژاله نور البرز همچنین از سازمان صمت و خانه صمت استان که به منظور رسیدگی به وضعیت این کارخانه، برای تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قول مساعد داده اند تشکر کرد.

نجاریون اظهار امیدواری کرد هر چه زودتر این کارحانه راه اندازی شود و حدود 270 پرسنل این مجموعه به فعالیت خود ادامه دهند.

وی در پایان شایعه پراکنی رسانه های خارجی در خصوص بروز عمدی این حادثه را قویا تکذیب کرد و گفت: این یک حادثه پیش آمده در روند تولید بوده و انشالله به زودی با شروع خط تولید ،مصرف کنندگان همچون گذشته از محصولات ما استفاده خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *