استان البرز, اصلی, بخش نامه ها, کرج, ویژه

 دستیابی به رشد اقتصادی با صدور دستورالعمل های خلق‌الساعه همخوانی ندارد

 رییس خانه صمت البرز صدور و ابلاغ دستوالعمل ها و بخشنامه های خلق الساعه را اقدامی ناهمخوان با رشد اقتصادی عنوان کرد و ضرورت ممانعت از اینگونه اقدامات را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز رضا رضایی در آیین افتتاحیه دفتر هماهنگی خانه صمت در شهرک صنعتی کوثر اشتهارد  در دیدار و گفتگو با صنعتگران و پیشکسوتان  این شهرک  گفت: بخشنامه ها و دستورالعمل های خلق الساعه بارها ضمن ایجاد دست اندازهای غیر طبیعی در مسیر تولید و صادرات فعالان اقتصادی را با خسارت های کلانی مواجه کرده است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت تعامل و همراهی بیشتر مسوولان دستگاه های اجرایی با فعالان اقتصادی در رشد اقتصادی افزود: ایجاد تحول در اقتصاد مستلزم تشکیل نشست های مشترک کارشناسان بخش تولید و صادرات با تیم اقتصادی دولت است.

وی با اشاره به ماده 24 قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار  که با هدف تأمین ثبات و امنیت اقتصادی برای فعالان اقتصادی و جلوگیری از تصویب و اجرای ضوابط و مقررات خلق‌الساعه  تعیین شده است گفت:اطلاع صاحبان کسب‌وکارها از هرگونه تغییر در سیاست‌ها و رویه‌های اقتصادی در زمان مقتضی ضروری است

وی تاکید کرد:  همچنین بر اساس این ماده قانونی دولت و دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند به‌منظور شفاف‌سازی سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی و ایجاد ثبات و امنیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، هرگونه تغییر سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اقتصادی را در زمان مقتضی قبل از اجرا، از طریق رسانه‌های گروهی به اطلاع عموم برسانند.

وی گفت: همراهی و حمایت دستگاه های اجرایی از بخش تولید، روند اشتغال پایدار، کم اثر شدن تحریم ها، تقویت معیشت نیروی کار و رفاه و آرامش درحد انتظار جامعه را در پی خواهد داشت.

رییس خانه صمت البرز با اشاره به گسترش روز افزون دانش و تکنولوژی در دنیا گفت: در حالی که علم و فناوری از جمله هوش مصنوعی صنعت جهان را فرا گرفته است، ضروری است ما هم ضمن فاصله گرفتن از تولید با روش های قدیمی، تحول در صنعت را در دستور کار ویژه قرار دهیم.

رضایی افزود: جمعیت کشور ما یک درصد جمعیت جهان را شامل می شود و در مقابل از 7.5 درصد ثروت دنیا برخوردار هستیم ، لذا با همراهی دولت و اتکا به تلاش و خودباوری قادر خواهیم بود جایگاه والایی را در اقتصاد جهان تصاحب کنیم.

رییس خانه صمت البرز تحول در خور توجه در اقتصاد را نیازمند تقویت حمایت دولت و نظام بانکی از فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت: بنا به دلایل مبهم بانک ها برای ارایه تسهیلات با هدف رفع مشکلات بخش تولید به صورت فعال وارد صحنه نمی شوند.

رضایی از نظام بانکی و بخش تولید به عنوان دو بال یک پرنده نام برد و گفت: باید برای رفع موانع در مسیر پرداخت تسهیلات بانکی به فعالان اقتصادی چاره اندیشی شود.

وی کمبود نقدینگی برای نوسازی و بازسازی خطوط تولید را از مهمترین نگرانی های بخش تولید و صنعت عنوان کرد و ضرورت رفع این مشکل را مورد تاکید قرار داد.

رییس خانه صمت البرز اظهار کرد: در حالی با مشکل تحریم های خارجی مواجه هستیم که متاسفانه در مواردی تحریم های داخلی نیز در بخش تولید استان و کشور خودنمایی می کند.

رضایی در پایان سخنانش ضمن تشکر از دستگاه های اجرایی استان که در گفتگوها و نشست ها، خانه صمت استان را در رفع موانع تولید یاری می دهند افزود: این تشکل وظیفه خطیر حمایت از صنعت، تولید، تجارت و پاسخگویی به نیازهای برحق فعالان اقتصادی استان را برعهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *