استان البرز, اصلی, جلسات, کرج

البرز در صادرات محصولات دانش بنیان بالاترین رتبه را در کشور کسب کرده است

رییس پارک علم و فناوری البرز از کسب بالاترین رتبه این پارک در صادرات محصولات دانش بنیان و فناور در کشور خبر داد و اعلام کرد برنامه ها در مسیری هدایت شده است تا در سال آتی نیز در این راستا گام های مهمی را تجربه کنیم.
به گزارش روابط عمومی خانه صمت استان البرز مهدی عباسی در حاشیه نشست فعالان اقتصادی حوزه دانش بنیان و فناوری با مسوولان سازمان توسعه تجارت ایران ،رایزنان و مدیران مراکز تجاری ایران در شش کشور همسایه که با هماهنگی خانه صمت برای معرفی توانمندی های پارک علم و فناوری تدارک دیده شده بود گفت: حرکت پرشتاب در روند افزایش تولید محصولات دانش بنیان و صادررات محور در اولویت ویژه فعالیت های پارک علم و فناوری البرز قرار گرفته است.
رونق صادرات محصولات دانش بنیان مستلزم همراهی نزدیک دستگاه های اجرایی است
وی افزود: موفقیت پارک علم و فناوری البرز نیازمند حمایت، همراهی و تعامل دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی به ویژه در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان است.
همراهی خانه صمت با پارک علم و فناوری البرز بستر ساز رونق صادرات است
وی با اشاره به تعامل و همراهی سازنده خانه صمت البرز با پارک علم و فناوری استان افزود: تقویت تعامل با این تشکل بخش خصوصی را تا حدی پیش می بریم که ان شاءالله بتوانیم افزون بر نیمی از محصولات شرکت های دانش بنیان را به کشورهای هدف صادر کنیم.
عباسی گفت: پارک علم و فناوری البرز در برخی حوزه ها از جمله در تجهیزات پزشکی ، کشاورزی، انرژی و مواد غذایی از توانمندی بیشتری برخوردار است. رییس پارک علم و فناوری البرز اظهار کرد: اکنون امکان صادرات ما در حوزه های “تجهیزاتی” و “فروش دانش فنی” مهیاشده است و هدف گذاری ها به نحوی است تا در سال آینده حداقل 20 میلیون یورو صادرات داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *