استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

اجرای برنامه پنجساله هفتم نوید دهنده رشد اقتصاد “عدالت محور” است

نماینده مردم طالقان، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهار باغ در مجلس شورای اسلامی اجرای برنامه پنجساله هفتم پیش رو دولت چهاردهم را نوید دهنده رشد اقتصاد عدالت محور عنوان کرد.

 به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز، علی حدادی در نشست هم اندیشی مدیران شهرک های صنعتی و روسای انجمن های صنایع همگن البرز در خانه صمت استان تصریح کرد: آن چیزی که تحت عنوان برنامه پنجساله در مجلس یازدهم مصوب و به قانون تبدیل شده است لازم الاجرا است.

وی گفت: “رشد صادرات نفتی” و “غیر نفتی” ، “رشد تولید و تامین آب و برق” و نیز “رشد و توسعه معادن” از محورهایی است که مورد تاکید برنامه پنج ساله پیش روی دولت چهاردهم قرار گرفته است.

وی با اشاره به مشکل خام فروشی که چالش جدی را برای کشور ایجاده کرده است افزود: برای رفع این مشکل باید صنایع تبدیلی مورد حمایت و توجه قرار گیرد.

نماینده مردم طالقان، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهار باغ در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در بخش صنایع تبدیلی به دنبال  توسعه واحد های دانش بنیان هستیم  و دانش بنیان ها و نیز ماشین الات صنایع باید به روزرسانی شوند.

حدادی با تاکید بر ضرورت اثر گذاری بخش خصوصی در حکمرانی مردم به معنای واقعی، بر ضرورت اصلاح برخی قوانین تاکید کرد و گفت: مشکلات امروز صنعت و بانک ها با تئوری برطرف نخواهد شد و باید اقدامات عملی صورت کیرد.

وی افزود: در حالی که البرز به عنوان یک استان مهم مطرح است ، اما متاسفانه تا کنون زیر ساخت های آن فراهم نشده است و این مشکل در شرایطی است که استان در صنعت و کشاورزی از ظرفیت خوبی برخوردار است.

وی به ضعف حاکم در حیطه اختیارت بانک های البرز اشاره کرد و گفت: این مشکل عمدتا از سرمایه در گردش ، نقدینگی  و بخش مهم ارزی سرچشمه گرفته و تولید کنندگان استان را با چالش جدی مواجه کرده است.

وی از البرز به عنوان یک استان ضعیف در بحث سرانه های درمان و آموزش نام برد و ضرورت رفع اینگونه مشکلات را مورد تاکید قرار داد.

حدادی اظهار کرد: در حالی که البرز از نظر  منابع در امدری جزو 10 استان اول کشور  است ، ولی در توزیع  اعتبارات و نقدینگی بانک های استان اختیارت لازم را ندارند و این مساله به یک مشکل جدی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: مشارکت بخش خصوصی در برنامه هفتم توسعه دیده شده است و امیدواریم با  انتخاب کاندیدای اصلح و مجرب  این برنامه به نحو مطلوب عملیاتی و اجرا شود.

وی اصلاح نظام بانکی را ضروری عنوان کرد و گفت:  قوانین بانک مرکزی و قانون تجارت که مربوط به 60 سال قبل است اکنون اصلاح شده است و امیدواریم  کسی که اشرافیت دارد انتخاب و قوانین جدید را عملیاتی کند.

نماینده مردم طالقان، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهار باغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری مشکل قطع برق و کمبود سوخت صنایع استان گفت: در این زمینه با وزرای نیرو و صنایع مذاکراتی را در مجلس انجام داده ایم و  این مهم را تا کسب نتایج مطلوب پیگیری خواهیم کرد.

وی  با تاکید بر تشکیل کارگروه تخصصی و مشورتی صنعت، معدن و تجارت درخانه صمت استان البرز گفت: این کارگروه می تواند به عنوان  بازوی مشورتی بنده  در کمیسیون صنایع در مجلس قرار گیرد و با طرح موضوعات و پیشنهاد های  مهم ، در رفع مشکلات صنایع ملی و استانی راهگشا خواهد بود.

این نشست با حضور مدیر کل صمت البرز و اعضای هیأت مدیره خانه صمت  و با هدف رفع چالش های پیشرو صنایع در خانه صمت استان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *