استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

 رفع مشکل حاد تامین برق صنایع درگرو بازسازی صنایع قدیمی است

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز رفع مشکل حاد کمبود و  قطع مقطعی برق بخش صنعت کشور را در گرو بازسازی و نوسازی ماشین آلات و دستگاه های فرسوده صنایع عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز رضا رضایی در نشست هم اندیشی مدیران شهرک های صنعتی البرز و روسای انجمن های صنایع همگن استان البرز از کمبود انرژی به ویژه کمبود برق به عنوان عمده ترین مشکل در مسیر تولید و صادرات نام برد.

نظام بانکی برای ارایه تسهیلات بازسازی صنایع قدیمی وارد صحنه شود

وی افزودد: بسیاری از سخت افزارها و ماشین آلات صنایع قدیمی بعضا قدمتی 60 ساله دارند، لذا ضروری است نظام بانکی با تمام توان برای ارایه تسهیلات بازسازی اینگونه صنایع وارد صحنه شود تا مشکل حاد کمبود انرژی به ویژه تامین برق صنایع  برطرف شود.

کاهش مصرف برق تا 30 درصد مستلزم بازسازی صنایع قدیمی است

وی تصریح کرد:  با حضور پررنگ نظام بانکی برای ارایه تسهیلات بازسازی و نو سازی صنایع ، در میان مدت کاهش مصرف برق تا مرز 30 درصد را تجربه خواهیم کرد و این اقدام قطعا بستر را برای ایجاد تحول در تولید، تجارت و رونق صادرات مهیا خواهد کرد.

رییس خانه صمت استان البرز گفت: در شرایطی می توانیم شعار پر محتوای رونق اقتصاد را به معنای کامل کلمه تحقق بخشیم که برای رفع موانع تولید به ویژه در صنایع سنتی و قدیمی طرح ها و برنامه های مناسب داشته باشیم.

رضایی با تاکید بر ضرورت رفع موانع بخش تولید اظهار کرد: طی سال های اخیر تولید کنندگان به لحاظ “کمبود امکانات” ، “برخی کم توجهی ها” و “تحریم ها” شرایط سختی را می گذرانند و رفع این موانع در مسیر رونق اقتصاد، نیازمند حمایت حد اکثری دولت و نظام بانکی است.

وی قوانین مخل کسب و کار را از دیگر دغدغه های تولید کنندگان عنوان کرد و افزود: ضروری  است در کشور فضایی ایجاد شود تا در مسیر تهیه ، تدوین و اجرای قوانین نظرات و دیدگاه های کارشناسان بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد بدین ترتیب ناهمواری ها در  مسیر توسعه اقتصاد کشور اصلاح و برطرف خواهد شد. وی در ادامه سخنانش فضای حاکم بر انتخابات ریاست جمهوری را مطلوب و درخور توجه ذکر کرد و گفت: همه کاندید ها مورد تایید ما هستند ، چراکه مورد تایید  شورای نگهبان قرار گرفته اند.

رییس خانه صمت البرز حضور مردم از جمله مجموعه نیروهای بخش تولید در پای صندوق های رای را یک وظیفه همگانی دانست و افزود: یکی از انتظارات به حق بخش خصوصی از دولت چهاردهم انتخاب وزرای اصلح و متخصص درحوزه های مختلف از جمله در بخش تولید است.

رضایی از البرز  به عنوان یکی از مهمترین استان های کشور در حوزه صنعت نام برد و گفت: بیش از  سه هزار واحدصنعتی مهم و استراتژیک در استان فعال است و امیدواریم با همت والای مسوولان در رفع موانع تولید و توسعه درحد انتظار صنایع استان را تجربه کنیم.

این نشست با حضور نماینده طالقان، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل صمت البرز ، اعضای هیأت مدیره خانه صمت  و جمعی از مدیران شهر ک های صنعتی و روسای انجمن های صنایع همگن استان با هدف رفع چالش های پیشرو صنایع در خانه صمت استان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *