استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

حضور فعال در بازار افغانستان تقویت و رونق صادرات را همراه دارد

مدیر مرکز تجاری ایران در افغانستان به فعالان عرصه اقتصاد استان البرز توصیه کرد با حضور در نمایشگاه بین المللی افغانستان، بستر را برای استفاده از مزایای ویژه صادرات به این کشور فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز ، سمانه عبدالهی در نشست مشترک با فعالان اقتصادی البرز گفت: در این نمایشگاه که از 23 تا 27 بهمن ماه جاری در کابل برگزار می شود یک پاویون تخصصی صرفا برای عرضه محصولات صادرات محور ایران درنظر گرفته شده است.

وی افزود: شرکت های دست اندرکار تولید و صادرات که در پاویون تخصصی ایران در این نمایشگاه غرفه ایجاد کنند از مزایای کاهش تعرفه ها به میزان 50 تا 60 درصد کمتر از تعرفه های ایران برخوردار خواهند شد.

مدیر مرکز تجارت ایران در کشور افغانستان هدف از اختصاص یک پاویون تخصصی برای ایران در نمایشگاه بین المللی این کشور را معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی صادراتی شرکت‌های ایرانی و ایجاد تسهیل در حضور پررنگ محصولات تولیدی ایران در بازار افغانستان عنوان کرد.

عبدالهی افزود: افغانستان با افزون بر 40 میلیون نفر جمعیت، 92 درصد نیاز های روزانه اش به انواع محصولات را از طریق واردات تامین می‌کند.

وی اظهار کرد: سهم شرکت‌های ایرانی از بازار این افغانستان اکنون تنها 17 درصد است، لذا ضروری است تقویت صادرات به این کشور همسایه را مورد توجه خاص قرار دهیم.

وی افزود: صادرکنندگان ما همچنین می توانند محموله های صادراتی را از طریق افغانستان به کشورهای هدف صادر کنند و بدین ترتیب تحریم های ظالمانه را دور بزنند.

وی با اشاره به امنیت کامل و ثبات سرمایه گذاری در افغانستان به صنعتگران البرزی پیشنهاد کرد در صورت تمایل سرمایه گذاری در بخش تولید در افغانستان را مورد توجه قرار دهند تا ضمن تامین بخشی از نیازهای این کشور ، زمینه توسعه و تقویت صادرات کشورمان را مهیا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *