استان البرز, اصلی, جلسات, کرج

“میز گفتمان کیفیت” با هدف ترویج فرهنگ تولیدات مرغوب در البرز کلید خورد

 مشاور خانه صنعت، معدن و تجارت البرز از بستر سازی برای تشکیل نشست های مستمر با عنوان”میز گفتمان کیفیت” با هدف رعایت ضوابط حاکم بر استاندارد های تعیین شده و ترویج فرهنگ تولید محصولات مرغوب در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز، حمید رضا فرشباف گفت: تداوم نشست های “میز گفتمان‌کیفیت” که با همکاری و همراهی انجمن مدیریت کیفیت ایران و اداره کل استاندارد البرز درخانه صمت استان شکل گرفته است، مسیر را برای رعایت کامل استانداردهای تعیین شده در همه بخش های تولید و صنعت استان هموار خواهد کرد.

وی ادامه داد: در این نشست ها ضمن طرح چالش ها در بستر تولید، راهکارهای مناسب جهت تولید و عرضه محصولات مرغوب، بازار پسند و صادرات محور ارایه می شود.

وی افزود: به روز رسانی محصولات تولیدی با بهره گیری از استاندارد های تعیین شده ، دستیابی به ثبات در بستر رشد اقتصادی، افزایش بهره وری، مهار تورم و حرکت پرشتاب در جهت رشد تولید و پویایی صنعت از اهم موضوع هایی است که در نشست های “میز گفتمان کیفیت” البرز مطرح و مورد بحث و بررسی همه جانبه قرار خواهد گرفت.

مشاور خانه صمت البرز در ادامه این گفتگو به توانایی های بخش تولید البرز اشاره کرد و گفت: علیرغم تحریم های سنگین، بخش قابل توجهی از صنایع استان با بهره گیری از نوآوری ها اقدامات ارزنده ای را در تامین نیازهای داخلی و حضور پررنگ در بازار صادرات به ارمغان آورده اند.

فرشباف افزود: با وجود مشکلات ناشی از تحریم ها، بستر برای خود اتکایی در البرز مهیا شده است و نشانه بارز آن حضور تدریجی و گام به گام دانش بنیان ها در بخش هایی از تولید، توزیع و مصرف استان با هدف رهایی از انبوه وابستگی ها به خارج از کشور است.

وی اظهار کرد: روند بهره گیری از فناوری‌ ها در بخش هایی از تولید و صنعت البرز بیانگر حرکت معقول استان در مسیر کم اثر کردن تحریم‌ها است.

وی افزود: با تکیه بر “خود اتکایی” و گسترش همکاری های نزدیک صنایع با دانش بنیان ها ان شاءالله حرکت پرشتاب در مسیر استفاده از نوآوری ها و رهایی کامل صنایع از ادامه وابستگی به خارج از کشور را تجربه خواهیم کرد.

گفتمان سازمان ها با خانه صمت تحول در اقتصاد را به ارمغان می آود فرشباف ضمن تشکر از تعامل مجموعه دستگاه های اجرایی با خانه صمت البرز در مسیر رفع موانع تولید و صادرات خاطرنشان کرد: گفتمان سازنده سازمان ها با این تشکل‌ بخش خصوصی همچون موتور محرکه ای است که تحول و پویایی اقتصاد استان را به ارمغان می آورد.

وی در پایان این گفتگو گسترش تعامل با اقتصاد جهانی و توسعه فرهنگ صنعتی در جامعه را از جمله راهکارهای توسعه صنعت استان البرز دانست و دستیابی به این مهم را مستلزم تعامل و همراهی مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط در نشست های “گفتمان کیفیت” عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *