استان البرز, اصلی, جلسات, دسته‌بندی نشده, کرج, ویدیو, ویژه

رفع کمبود نیروی کار در بزرگترین شهرک صنعتی البرز درگرو ایجاد خط ریلی است

رییس خانه صمت البرز رفع مشکل حاد کاهش نیروی کار در “شهرک صنعتی اشتهارد” که از بزرگترین شهرک های صنعتی البرز و کشور محسوب می شود را در گرو ایجاد یک خط ریلی مسافری برای سهولت دسترسی کارجویان به این شهرک صنعتی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز،رضا رضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: کاهش نیروی کار در “شهرک صنعتی اشتهارد” و دیگر صنایع مستقر در جنوب این شهرستان به معنای کمبود متقاضیان اشتغال نیست، بلکه این مشکل حاد از عدم دسترسی مناسب جویندگان کار برای حضور و اشتغال در این منطقه مهم صنعتی سرچشمه گرفته است.

وی با اشاره اثرات منفی فرار نیروی کار در شهرک صنعتی اشتهارد و مناطق جنوبی این شهرستان گفت: متاسفانه این مشکل با کاهش قابل ملاحظه تولید و صادرات همراه شده است و طبیعی است که تدام این مشکل به روند توسعه و تقویت اقتصاد البرز لطمه وارد خواهد کرد.

وی افزود: در حالی که تعداد کل صنایع استان البرز از سه هزارو هفتصد واحد تولیدی تجاوز نمی کند، تنها در شهرک صنعتی اشتهارد با وسعت۲۴۰۰ هکتار از ظرفیت لازم برای توسعه صنایع تا مرز سه هزار واحد تولیدی و صنعتی برخوردار است، البته مشروط بر آنکه مشکلات زیرساختی این شهرک صنعتی برطرف شود.

رییس خانه صمت البرز در ادامه این گفتگو عملکرد دولت سیزدهم و قوه قضاییه در پیشگیری از تعطیلی کارخانه ها و تلاش برای رفع موانع تولید را حرکتی راهگشا در بستر تولید و اشتغال عنوان کرد.

رضایی ضمن تاکید بر لزوم نوسازی و بازسازی صنایع سنتی که با روش های قدیمی فعالیت دارند اظهار کرد: ضروری است با حمایت دولت و نظام بانکی برای استفاده اینگونه صنایع از فناوری های نوین اقدام شود تا ضمن تامین محصولات مرغوب در بازارمصرف داخلی، حضور پررنگ در بازار صادرات را تجربه کنیم.

وی تاکید کرد: در شرایطی می توانیم شعار پر محتوای رونق اقتصاد را به معنای کامل کلمه تحقق بخشیم که برای بازسازی و نوسازی خطوط تولید به ویژه در واحد های سنتی قدیمی برنامه ریزی مناسب داشته باشیم.

رییس خانه صمت استان البرز لزوم برنامه ریزی مناسب برای تامین مسکن کارگران به ویژه درحاشیه شهرک های صنعتی را مورد تاکید قرار داد. رضایی اظهار امیدواری کرد با همراهی دولت و اختصاص زمین و تسهیلات کم بهره، حرکت در مسیر ساخت مسکن های کارگری در جوار شهرک های صنعتی استان البرز در دستور کار ویژه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *