استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

شهرک صنعتی  اشتهارد با چالش حاد کمبود نیروی کار مواجه است

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت البرز کمبود نیروی کار را چالش حاد صنایع شهرک صنعتی اشتهارد استان عنوان کرد و لزوم چاره اندیشی برای رفع این مشکل را مورد تاکید قرار داد.

 به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت البرز، پدرام مهدی زاده تهرانی در نشست با اعضای هیات موسس صنایع رنگ، رزین و مواد شیمیایی استان گفت:  مشکل کمبود نیروی کار در شهرک صنعتی اشتهارد در شرايطي خودنمایی می کند که روند پرشتاب توسعه صنایع در این شهرک آغاز شده است.

وی تاکید کرد: درصورتی که برای تامین نیروی کار شهرک صنعتی اشتهارد برنامه ای کاربردی در دستور کار قرار نگیرد ، درماه های آتی همزمان با توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی، مشکل تامین نیروی کار این شهرک به صفر خواهد رسید. *قطع مقطعی برق صنایع شهرک اشتهارد را با خسارات کلان مواجه کرده است

وی افزود: مشکل حاد دیگری که شهرک صنعتی اشتهارد را تهدید می کند قطع مقطعی برق است و این مشکل که بعضا دستگاه های صنعتی به ویژه صنایع رنگ و رزین را دچار اختلال کرده است همواره خسارات کلانی را به صاحبان صنایع این شهرک وارد می کند.    عضو هیات مدیره خانه صمت استان البرز گفت: ضروری است دستگاه های اجرایی صادرکننده مجوز تاسیس واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی اشتهارد اقدامات زیرساختی لازم را برای این شهرک فراهم کنند.

مهدی زاده تهرانی  افزود: نباید انتظار داشت با ایجاد و توسعه یک شهرک صنعتی فاقد زیرساخت های لازم ، محصولات مرغوب، بازار پسند و صادرات محور تولید شود.

آموزش های کاربردی در دستور کار خانه صمت البرز قرار گرفته است

عضو هیات مدیره خانه صمت استان البرز به برنامه ریزی این نهاد برای ارایه آموزش های کاربردی با هدف توسعه و تقویت فعالیت های تشکلی اشاره کرد.

مهدی زاده تهرانی گفت: در صورتی که صنعتگران استان برای تقویت و توسعه کارهای تشکلی آموزش های لازم را فرا گیرند، قطعا در بسترکارهای گروهی به مطالبات خویش دست می یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *