استان البرز, جلسات, ویژه

نخستین نشست صنعت و دانشگاه در خانه صمت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی خانه صمت استان البرز نشست مشترک خانه صنعت و دانشگاه های استان البرز صبح امروز دوشنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ در خانه صمت برگزار شد.
حسین رجبی دبیرکل خانه صمت در ابتدای این جلسه گفت:تاکنون جلسات متعددی در حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه برگزارشده است اما آن نتیجه ای که باید نداشته است چراکه زبان مشترک لازم بین صنعت و دانشگاه در آن لحاظ نشده است و بحث تولید ثروت در ایده ها مطرح نبوده است.
وی افزود:تدبیری اندیشیده شود که کارها بی نتیجه نباشد و اینگونه نشود که جلسه برای جلسه شود بلکه اصل کار را خروجی داشتن کارها ببینیم.
ایشان ادامه داد:اصل کار تبدیل ایده به ثروت است و تلاش این دبیرخانه و کارگروه باید این موضوع باشد.

لزوم ارتباط بهتر صنعت و دانشگاه

نبیونی ریس بنیاد نخبگان استان البرز گفت:کارسختی است که بخواهیم همه چیز را از ابتدا شروع کنیم در حالی که رویدادهای زیادی هم اکنون در حال انجام است و تنها لازم است ارتباط مناسبی بین دانشگاه ها و صنعت صورت گیرد.
وی افزود:پیشنهاد مابرای جلسات آتی استفاده از مجموعه های بیشتر در این جلسات است و بهتر است مجموعه های مرتبط در این حوزه هم به این کارگروه دعوت شوند.
این عضوهیئت علمی دانشگاه گفت:اگر لیستی از رویدادهای استانی و ملی که برگزار می شود تهیه شود و بین همه اعضا به اشتراک گذاشته شود موجب تقویت مشارکت همه خواهد شد.

نگاه مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی به دروس

عزتی معاون علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز گفت:ما در گذشته بارها تلاش داشتیم ارتباط موثری بین صنعت و دانشگاه داشته باشیم اما این موضوع تا کنون میسر نشده است.
وی افزود:ما در دانشگاه سعی کردیم رویکرد متفاوتی را داشته باشیم و امروز دانشگاه نسل سوم را داریم.
ایشان با اشاره به فعالیت های انجام شده این دانشگاه گفت:نگاه دانشگاه مهارتی است و به همین دلیل امروز ۵۰ رشته فعال مهارتی مثل آرایشگری و جوشکاری را راه اندازی کرده ایم.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد استان البرزگفت:با تلاش های که انجام دادیم امروز ۱۶۰ واحد فناور در دانشگاه آزاد ایجاد کرده ایم.
وی در ادامه گفت:آمایش سرزمینی نکته مهمی است و ماموریت به دانشگاه ها باید براساس آمایش سرزمینی باشد.

یکدست شدن صنعت و دانشگاه نیاز مبرم امروز ماست

کرمی معاون علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی البرزگفت:ارتباط صنعت و دانشگاه موضوع مهمی است و به همین جهت ما از تابستان واحد ارتباط با صنعت را در دانشگاه راه اندازی کردیم.
وی افزود:ما در ارتباط با نیاز فناورانه و مسایل پژوهشی صنعت دچار مشکل هستیم و گفته هایمان بین دانشگاه،صنعت،استاد و دانشجو یکدست نشده است.
کرمی گفت:تا تیرماه امسال ۵واحد فناور در دانشگاه داشتیم که اکنون این تعداد به ۲۶ واحد رسیده است.
دیوسالارمعاون دانشگاه خوارزمی گفت:ما در خوارزمی ۶۸ انجمن علمی فعال داریم که استعداد علمی بسیار مناسبی را در دانشگاه دارند.
وی افزود: متاسفانه زبان مشترک با صنعت نداریم که لازم است به یک زبان مشترک برسیم.

لزوم تولید ثروت از علم در دانشگاه ها با همراهی صنعت

دیوسالار گفت:شاید آموزش لازم در دانشگاه داده نشده است که چطور از علممان تولید ثروت کنیم که برای حل این موضوع خوب است یکسری جلسات هم اندیشی با صنعتگران برگزار شود.

فرشباف با ابراز خوشحالی از حضور دانشگاه های متعدد در این جلسه گفت نخستین نشست صنعت و دانشگاه در خانه صمت برگزار شد تا نشان دهد صنعت و دانشگاه لازم و ملزوم هم هستند.

گفتنی است این نشست با حضور دکترنبیونی رییس بنیاد نخبگان استان البرز،دکتربختیاری معاون پارک علم و فناوری البرز، معاونین علمی پژوهشی دانشگاه آزاداسلامی،علوم پزشکی البرز،مدیرفرهنگی دانشگاه خوارزمی ،مدیرارتباط با صنعت دانشگاه آزاداسلامی،روابط عمومی دانشگاه خوارزمی ومدیرکارآفرینی دانشگاه خوارزمی و همچنین رجبی دبیرکل،مهدی زاده عضو هیات مدیره،عبادالهی مدیرآموزش و فرشباف مشاورهیئت مدیره خانه صمت برگزار شد.

لازم به ذکر است نخستین نشست صنعت و دانشگاه در خانه صمت برگزار شد . این اولین نشست مشترکی بود که در سال جاری بین صنعت و دانشگاه در استان البرز برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *