استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

تحول در اقتصاد در گرو توجه خاص برنامه هفتم به تولید رقابتی است

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت البرزضرورت توجه خاص برنامه هفتم به روند افزایش تولید محصولات قابل رقابت در بازار صادرات را مورد تاکید قرار داد .

به گزارش روابط عمومی خانه صمت، رضا رضایی در نشست هم اندیشی هیات مدیره خانه صمت البرز با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اظهار امیدواری کرد در برنامه هفتم توسعه برای رفع  موانعی که در مسیر تولید رقابت پذیر و توسعه صادرات و تجارت خودنمایی می کند چاره اندیشی شود.

وی گفت: در شرایطی می توانیم در بزرگ راه اقتصاد کلان با موفقیت عبور کنیم که محموله های صادراتی مرغوب، قابل رقابت و مشتری پسند را تولید و راهی بازار های صادراتی کنیم.

وی با اشاره به کاهش سهم صادرات کشور در بازار بین المللی گفت: با توجه به تلاش دولت سیزدهم در‌ رفع چالش های اقتصادی، امید است شرایط مناسبی  در‌  مسیر رونق تولید و صادرات و تحول در اقتصاد استان فراهم شود.

وی برخی محدودیت های فعالان اقتصادی در بحث ضوابط مربوط به پرداخت مالیات درآمد در شرایط رکود را موجب ایجاد ضعف در امور مالی صنایع عنوان کرد و افزود: به لحاظ وجود برخی مشکلات فعالان اقتصادی استان بعضا وضعیت مالی مناسبی برای تامین نیازهایشان ندارند.

رییس خانه صمت البرز ضمن تاکید بر ضرورت حمایت دولت از کارآفرینان استان گفت: صنعتگران البرز با وجود مشکلات مالی، همواره تلاش درخور توجهی را در مسیر توسعه صادرات و  تقویت مزیت های تولیدی و اقتصاد استان در دستور کار قرار داده اند.

رضایی در ادامه اظهارتش به بودجه تخصیصی مجلس و دولت برای البرز اشاره کرد و افزود: ان شاءالله با همراهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در تخصیص اعتبار مناسب به بخش صنعت بستر برای تقویت تولید و صادرات این منطقه مهم صنعتی کشور فراهم خواهد شد.

وی گفت: با توجه به کمبود نقدینگی در بخش تولید در شرایط فعلی ، ضروری است برای ارایه تسهیلات نیز اعتبار لازم درنظر گرفته شود تا مشکلات مالی بخش تولید و صنعت به ویژه در بحث بازسازی و نوسازی صنایع قدیمی استان برطرف شود.

وی  با اشاره به سرعت تکنولوژی هوش مصنوعی درجهان افزود: خوشبختانه بسیاری از صنعتگران البرز در پی به روز کردن مدیریت واحد های تولیدی بر اساس هوش مصنوعی و بهره گیری از تازه ترین  تکنولوژی ها هستند.

وی گفت: صنعتگران البرز امیدوارند با بهره گیری از وحدت، هماهنگی و همدلی مجموعه مسوولان البرز، رونق در حد انتظار در اقتصاد استان را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *