استان البرز, اصلی, کرج, ویژه

پیگیری مطالبات ۷۰۰ واحد تولیدی البرز در دستور کار قرار گرفت

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت البرز از پیگیری مطالبات ۷۰۰ واحد تولیدی صنعتی در چارچوب احیا انجمن های تخصصی استان خبر داد و اعلام کرد: برای تحقق این مهم مقدمات کار فراهم شده است.

رضا رضایی در  اولین نشست هم اندیشی روسای انجمن های تخصصی صنایع همگن البرز که با حضور معاون اقتصادی استانداری و جمعی روسای شهرک های صنعتی ، انجمن ها و فعالان اقتصادی استان برگزار شد گفت: در اجرای اهداف خانه صنعت ، معدن وتجارت استان طی سال جاری پنج انجمن تخصصی صنایع همگن در حوزه های تجهیزات پزشکی، دارویی، شیمیایی، آشامیدنی و مواد غذایی استان احیا شده است.

وی تلاش بی وقفه در توسعه و تقویت صنایع و معادن در افزایش تولید و اشتغال را از اهداف خانه صمت البرز عنوان کرد و افزود: توسعه و تقویت انجمن ها و بررسی های تخصصی صنایع تحت نظارت این انجمن ها با نگاه کارشناسی اقدامی کارآمد برای رفع موانع کسب و کار است.

رضایی با اشاره به مشکلات کنونی ناشی از کمبود نقدینگی واحد های صنعتی استان که اکنون تشدید شده است، گفت: در صورت امکان پیشنهاد می شود درخصوص بیمه تامین اجتماعی، مالیات و سایر ارگانها در بحث پرداخت های نقدی، ارزش افزوده و غیره با صنعتگران همراهی و همکاری کنند تا در ماه های باقی مانده از سال فعالان این عرصه دغدغه کمتری داشته باشند.

وی اظهار کرد: خانه صمت البرز برنامه ها و طرح هایی را در دستور کار قرار داده است تا ضمن ارایه راهکارهای مناسب به مسوولان ذیربط استان مسیر برای توسعه اقتصادی استان هموار شود.

وی تصریح کرد: خانه صمت البرز به عنوان بازوی مشورتی و اجرایی قوای سه گانه در استان حضوری فعال و نقش آفرین داشته است.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز ادامه داد: در این راستا کمیته فنی تسهیلات و کارگروه رفع موانع تولید (تسهیل) به صورت مستمر در روز های شنبه و چهارشنبه با حضور دستگاهای اجرای و کارشناسان در خانه صمت استان برگزار می شود.

رضایی افزود: البرز به عنوان یک استان مهم صنعتی کشور از ظرفیت های قابل توجهی در بحث تولید و صادرات برخوردار است و حمایت و پشتیبانی بیشتر دستگاه های اجرایی استان با تعامل بخش خصوصی منتج به ترسیم نقش راه رشد توسعه و صادرات خواهد شد .

وی گفت: در حالیکه البرز تنها سه دهم درصد مساحت کل کشور را دارد، با این حال این استان به دلیل ویژگی های خاص و وجود سه هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی از ظرفیت قابل توجهی در ایجاد ارزش افزوده برخوردار است.

رییس خانه صنعت البرز افزود: در البرز ۱۵۰ واحد تولیدی برند ملی و بیش از ۳۰۳ واحد و شرکت فناور، نوآور و دانش بنیان است.

در پایان این نشست سه تفاهم نامه همکاری بین خانه صنعت، معدن و تجارت البرز با مدیریت امور شعب مرکزی بانک سپه، محیط‌زیست و شرکت شهر های صنعتی استان منعقد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *