استان البرز, جلسات, کرج

آموزش های فنی و حرفه ای در البرز با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز خدمات آموزشی این اداره کل در چهار حوزه “صنعت” ، “خدمات” ، “کشاورزی” و “فرهنگ و هنر” را مطابق با استاندارد های بین المللی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز بهزاد غفاری  در نشست با مدیران خانه صمت و جمعی از فعالان اقتصادی استان گفت: وظیفه خطیر این اداره کل پروش و تامین نیروی انسانی ماهر و متخصص مورد نیاز بخش تولید و صنعت استان است.
وی افزود: شرکت کنندگان در دوره های آموزشی در رشته های مختلف ، در صورت کسب موفقیت در آزمون از مزایای دریافت گواهینامه های بین المللی برخوردار می شوند.
وی تعامل و همراهی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با خانه صنعت، معدن و تجاری البرز را اقدامی راهبردی در توسعه اقتصاد استان ذکر کرد و از آمادگی کامل این اداره کل برای تامین نیروهای ماهر و متخصص مورد نیاز بخش های تولید و صنعت استان خبر داد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز حرکت پرشتاب در بستر توانمندسازی نیروی انسان‌ی را عامل اصلی بهره وری نیروی کار، کاهش ضایعات و افزایش تولید محصولات مرغوب، بازار پسند و صادرات محور عنوان کرد.
غفاری اظهار کرد: افتتاح مراکز جوار کارگاهی در کنار شرکت های تولیدی و صنعتی از اهداف مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف ارتقاء مهارت شاغلان و افزایش بهره وری نیروی مولد است.
وی افزود: با ایجاد و توسعه مراکز جوارکارگاهی در البرز ، بستر برای ارتقا آموزش و تربیت نیروی ماهر و متخصص و تقویت و توسعه بنگاه های اقتصادی مهیا می شود.
وی همراهی و همکاری نزدیک بخش تولید و صنعت البرز با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان را اقدامی مهم و راهگشاد در ارتقاء مهارت متخصصین صنایع و تامین منابع انسانی بومی مورد نیاز صنایع دانست.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز توسعه آموزش های مهارتی را زمینه ساز اشتغال مولّد برای جوانان و به تبع آن توسعه اقتصاد و رفع مشکلات معیشتی ذکر کرد.
غفاری گفت: برنامه های این اداره کل درمسیری هدایت شده است تا در آموزش ها ضمن تقویت مهارت فنی و حرفه ای جوانان مسیر را برای حضور درحد انتظار این قشر در بازار کار هموار کنیم.
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای البرز با هشت مرکز آموزش دولتی و ۴۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در راستای توانمندسازی جوانان و مهارت جویان استان فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *