استان البرز, اصلی, کرج, ویژه

دولت برای رفع ناهماهنگی ها در سیاست گذاری بخش صنعت چاره اندیشی کند

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره به گلایه وزیر صمت از ناهماهنگی در سیاست‎ گذاری ها در بخش صنعت گفت: اینگونه گلایه ها بستر را برای رفع نارسایی ها و اتخاذ تصمیمات تحول آفرین فراهم  می کند.
به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز،  حسین رجبی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: وزیر صمت در بخشی از اظهارات اخیرش، قطع موردی برق و گاز صنایع را ناشی  از تصمیمات ناکارآمد  در بخش صنعت عنوان کرده است.
قطع موردی برق و گاز خسارات خرد و کلان فراوانی به صنایع وارد کرده است
وی اظهار داشت: شواهد بیانگر این واقعیت تلخ است که قطع موردی برق و گاز در صنایع همواره با تحمیل خسارات خرد و کلان به بخش تولید البرز و دیگر استان های صنعتی کشور همراه بوده است.
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت البرز واقع گرایی در مسیر رفع مشکلات بخش صنعت و استفاده از نظرات کارشناسان با تجربه را اقدامی راهگشا در رفع چالش های صنایع در مسیر افزایش تولید و ایجاد تحول در اقتصاد  کشور عنوان کرد.
رجبی گفت: تجربه بیانگر این حقیقت است که  اتخاذ تصمیمات مسوولان در بستر تولید و صادرات، بدون شور و مشورت با فعالان این عرصه با موفقیت درحد انتظار همراه نبوده است.
وی در ادامه این گفتگو عملکرد شایان توجه دولت سیزدهم با همراهی مراجع قضایی در پیشگیری از تعطیل کارخانه های بعضا بدهکار و زیانده را اقدامی درخور توجه عنوان کرد.
وی افزود: تداوم  اینگونه اقدامات در صورتی که با بهره گیری از تجربیات فعالان اقتصادی همراه شود، قطعا افزایش تولید، رفع نیاز داخلی و توسعه صادرات را به ارمغان می آورد.
دبیرکل خانه صمت البرز در ادامه اظهاراتش سخنان اخیر رئیس جمهور در خصوص روند افزایش تولید برق در آینده نزدیک با همکاری صنایع را خبری مسرت بخش عنوان کرد.
رجبی گفت: باعملیاتی شدن و  تحقق این اقدام ان شاء الله  مشکل حاد قطع موردی برق  و دغدغه و نگرانی صنایع در این زمینه برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *