استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

دستور کار خانه صمت البرز حضور فعال استان در بازار بین‌المللی است

رییس خانه صمت البرز برنامه ریزی این تشکل در برگزاری نشست های مستمر با رایزن های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران درخارج از کشور را گامی موثر و راهگشا درتقویت حضور محصولات مرغوب استان در بازار بین المللی صادرات عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز، رضا رضایی در نشست مدیران و اعضای هیات مدیره خانه صمت البرز با استاندار گفت: تعامل و همراهی هرچه بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط و بخش خصوصی البرز گزینه موثری است که مسیر را برای توسعه تجارت و صادرات استان هموار می کند.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع فعالان اقتصادی که تقویت دیپلماسی اقتصادی با کار مشترک دولت و بخش خصوصی را مورد تاکید قرار دادند افزود: خانه صمت البرز در راستای سیاست دولت برای سهولت در دسترسی به بازارهای بین المللی برنامه های موثری را در دستور کار دارد.

رضایی حضور مدیران مراکز تجاری و رایزن های ج.ا.ایران در خارج از کشور در نشست های تخصصی خانه صمت استان را حرکتی رو به جلو در معرفی و عرضه محصولات تولیدی استان در بازار های صادراتی عنوان کرد.

و ی ادامه داد:  هدف مهم در تشکیل این نشست ها در خانه صمت البرز را همراهی با سیاست دولت سیزدهم برای حضور فعال در بازارجهانی ذکر کرد.

وی افزود: خانه صمت البرز تلاش وافری را در دستور کار قرار داده است تا استانمان در پوشش دیپلماسی اقتصادی به مسیرهای امن و مطمئن برای تجارت و صادرات استان هدایت شوند.

 رییس خانه صمت البرز گفت: این تشکل به عنوان بازوی مشورتی قوای سه گانه در رفع موانع تولید کوشا بوده و از همراهی استانداری و مدیران استان برای رفع مشکلات در بستر تولید بهره مند شده است.

تشکیل دبیرخانه دائمی توسعه اقتصاد البرز در دستور کارخانه صمت قرار گرفت

رضایی در ادامه اظهاراتش از برنامه ریزی خانه صمت البرز برای تشکیل “دبیرخانه دائمی توسعه اقتصادی” استان خبر داد و  گفت: این دبیرخانه با محوریت استانداری البرز و همراهی دستگاه های اجرایی مرتبط و فعالان اقتصادی استان و با هدف تحول در تولید، تجارت و صادرات آغاز به کار خواهد کرد.

بانک جامع اطلاعاتی صنعت استان البرز تاسیس می شود

رییس خانه صمت البرز همچنین از اجرای طرح پایش صنعتی و تاسیس بانک جامع اطلاعاتی صنعت البرز با حوزه معاون محترم اقتصادی استانداری خبر داد.

رضایی ادامه داد: مسوولیت دبیری این بانک جامع اطلاعاتی بر عهده خانه صمت البرز محول می شود و دستگاه های اجرای حوزه تولید به صورت فعال با این دبیرخانه همکاری خواهند داشت.

وی همچنین به فراهم شدن مقدمات اجرای بسته ویژه توسعه صادرات البرز با محوریت تاسیس کنسرسیوم های صادراتی اشاره کرد و گفت: این طرح با مشارکت  انجمن های صنایع همگن به مرحله اجرا در می آید.

رییس خانه صمت البرز در بخش دیگری از سخنانش به برنامه ریزی شهرک های صنعتی البرز برای حضور حداکثری در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و انتخاب نمایندگان اصلح خبر داد.

استان البرز با استقرار بیش از سه هزار و 700 واحد تولیدی و صنعتی و 150 برند ملی و صادراتی، نقش موثری در رونق اقتصاد کشور، مهار تورم و رشد تولید برعهده دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *