استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

داروسازی از مهمترین صنایع صادرات محورو دانش بنیان البرز است

دبیر کل خانه صمت البرز از صنعت دارو سازی البرز به عنوان یکی از مهمترین مزیت های رقابتی صادرات محور و دانش بنیان نام برد

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز، حسین رجبی در نشست هم اندیشی انجمن تخصصی صنایع همگن دارویی استان که به منظور احیای این انجمن برگزار شد گفت : ارایه خدمات در راستای تقویت انجمن های صنعتی برخوردار از مزیت های رقابتی و صادرات محور از اولویت های خانه صمت استان است.

وی تصریح کرد: این تشکل آماده ارائه خدمات متنوع با اولویت ویژه به صنایعی است که علاوه بر ارزش افزوده بالا در رشد و پویایی اقتصاد استان مشارکت فعال داشته باشند.

وی از البرز به عنوان مهمترین قطب تولید دارو در کشور نام برد و اظهار کرد: کسب این موفقیت حاصل حضور فعال نخبگان، پژوهشگران توانمند و اساتید برجسته دانشگاهی در شرکت های داروسازی استان است.

رجبی گفت: البرز به عنوان یکی از مناطق مهم صنعتی مولد در صنایع غذایی، دارویی و قطعه سازی کشور مطرح است و رسیدگی به مشکلات و موانع پیش روی این صنایع از اولویت خانه صمت استان است.

وی افزود: مرغوبیت بالا و رعایت کامل استاندارد های تعیین شده در صنعت داروسازی البرز بستر مناسبی را در توسعه صادرات با ارزش افزوده بالا مهیا کرده است .

رجبی تاکید کرد: حمایت ویژه مسئولان از این صنعت پویا تحول در حد انتظار اقتصاد البرز و کشور را به ارمغان می آورد.

دبیرکل خانه صمت البرز با استناد به اظهارات کارشناسان صاحب نظر در امور دارویی افزود: علیرغم وجود تحریم‌های ظالمانه و محدودیت هایی که در تامین مواد اولیه با آن موجه هستیم ، کشورهای جهان از جمله در اروپا و آسیا از محصولات صنایع دارویی البرز استقبال کرده اند.

رجبی تصریح کرد : در سال های اخیر شرکت‌های دانش بنیان و فناور البرز در عرصه داروسازی جهشی باورنکردنی را تجربه کرده اند و با حمایت و همراهی مسئولان از این صنعت، حرکت موثر را در رونق درحد انتظار اقتصاد استان را تجربه خواهیم کرد.

وی افزود: روند توسعه فعالیت نخبگان داروساز در بخش های تولیدی، دانشگاهی و پژوهشی در سال های اخیر زمینه مناسبی را برای ترغیب و تشویق صاحبان سرمایه‌ها برای سرمایه گذاری های کلان درصنعت داروسازی استان فراهم آورده است.

استان البرز دارای بیش از 3 هزارو 700 واحد صنعتی و 150 برند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *