استان البرز, اصلی, جلسات, کرج, ویژه

 بهره گیری از توان علمی دانش بنیان ها تحول در تولید و صادرات را به ارمغان می آورد

دبیرکل خانه صمت البرز بهره گیری صنایع از توان بالای علمی و پژوهشی نخبگان دانش بنیان ها را بستر ساز ایجاد تحول در تولید  و صادرات عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت البرز، حسین رجبی در نشست مشترک هم اندیشی با اعضای “انجمن تخصصی شرکت های دانش بنیان” استان گفت: تولید انواع محصولات مرغوب، با کیفیت و صادرات محور مستلزم استفاده از طرح ها و ایده های نخبگان و پژوهشگران شرکت های دانش بنیان است.

وی از البرز به عنوان یک قطب صنعتی و علم و فناوری مهم کشور نام برد و تصریح کرد: درپی آنیم تا ضمن رهایی تدریجی از ادامه وابستگی ها به واردات تکنولوژی که بعضا بسیار پر هزینه است، در بخش تولید و صنعت استانمان از ایده ها و طرح های نوآورانه شرکت های دانش بنیان  استفاده کنیم.

وی ضمن تاکید برضرورت حرکت پرشتاب صنایع در استفاده از طرح های فناورانه گفت: مشاوران مجرب خانه صمت البرز برای ارائه مشاوره در بحث افزایش کیفی محصولات و رفع موانع  تولید و صادرات در خدمت صنعتگران استان می باشند.

رجبی اجرای برنامه های متنوع در مسیر تقویت تشکل های تولیدی، صنعتی، معدنی و تجاری در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهتگی استان را از اولویت های خانه صمت البرز عنوان کرد.

در این نشست رییس هیات موسس “انجمن تخصصی همگن دانش بنیان”  البرز نیز به اولویت های کاری این انجمن در  تقویت شرکت های دانش بنیان استان اشاره کرد و گفت: در این راستا تهیه و تدوین طرح هایی را برای اجرا در سال آتی در دستور کار قرار داده ایم.

فائق زرافشان ارزش گذاری نسبت به جایگاه نخبگان صاحب فکر و اندیشه شرکت های دانش بنیان را از اهم برنامه های در دست تهیه و اجرای “انجمن  تخصصی همگن دانش بنیان” استان البرز ذکر کرد.

وی با اشاره به جایگاه ویژه و بسیار با اهمیت  نخبگان ،صاحبان فکر و اندیشه در شرکت های دانش بنیان گفت: در این راستا همچنین  قصد داریم برنامه هایی تهیه و به مرحله اجرا درآوریم  تا توانایی های علمی و تخصصی شرکت های دانش بنیان در فضای عمومی در معرض دید و نمایش مردم قرار گیرد.

وی گفت: شرکت های دانش بنیان از ارزش افزوده بالایی برخوردارند و در زمینه های علمی و فناوری نقش ویژه ای را در رشد و توسعه اقتصاد کشور برعهده داند.

زرافشان  تاکید کرد: ایجاد محصولات رقابت پذیر  وافزایش کیفیت کالا از دستاوردهای  شرکت های دانش بنیان است.

 

حمید رضا فرشباف مشاور خانه صمت البرز نیز در این نسشت طی اظهاراتی حضور دانش بنیان ها در عرصه تولید را اقدامی مهم  در تحقق رونق و پویایی اقتصاد کشور عنوان کرد.

وی گفت: اشاعه فرهنگ دانش بنیان و بهره گیری بخش تولید و صنعت از  طرح های علمی و پژوهشی مهمترین راهکار در تولید محصولات مرغوب، رقابت پذیر و صادرات محور است.

وی افزود: پیشکسوتان انجمن تخصصی صنایع همگن دانش بنیان البرز پا در عرصه ظهور گذاشتند تا بتوانند با ارایه طرح های نوآورانه در صنعت و رونق  اقتصاد نقش آفرینی کنند.

فرشباف اظهار امید واری کرد با ترویج تولید انواع محصولات دانش بنیان در بخش تولید استان البرز و کشور، گام مهمی را برای حضور در بازار جهانی صادرات و شکوفایی اقتصاد جامعه تجربه کنیم.

پدرام مهدی زاده تهرانی  عضو هیات مدیره خانه صمت البرز  سخنران دیگر این نشست بود که به بخشی از صنایع استان که همچنان با روش های تاریخ گذشته سنتی فعالیت دارند توصیه کرد با استفاده از طرح های دانش بنیان ضمن رونق تولید در ایجاد اشتغال فراگیر و بهبود فضای کسب و کار مشارکت کنند.

در ادامه این نشست عضو هیات مدیره خانه صمت البرز در سخنانی از نخبگان و پژوهشگران شرکت های دانش بنیان به عنوان پیشتازان حرکت در مسیر شکوفایی اقتصاد کشور نام برد.

مهدی زاده تهرانی گفت: بهره گیری از دانش فنی و پیچیده عزیزان نخبه و پژوهشگر، کشور را در مسیر پیشرفت صنعت، رونق اقتصاد و افزایش تولید ناخالص داخلی هدایت می کند.

وی افزود: فعالیت شرکت های دانش بنیان زمینه روند افزایش اشتغال‌ را همراه داشته و توجه خاص به این شرکت ها ان شاءالله با کاهش تکیه کشور به صادرات نفت همراه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *