یادداشت

عمده مشکلات صنایع استان البرز کجاست؟

عمده مشکلات صنایع استان البرز کجاست؟

با گذشت غریب یکسال از تشکیل جلسات کارگروه فنی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در محل خانه صمت البرز و تامل از نزدیک بر مشکلاتی که در این جلسات مطرح می شود شاهد آن بودم که اغلب مشکلات در حوزه بانکی،تامین اجتماعی،مالیات،مسائل مربوط به شهرک های صنعتی،گمرک و انشعابات بوده است.

علت چیست؟

علت بروز برخی از این مشکلات را شاید بتوان عدم آگاهی از قوانین توسط صنایع دانست اما از سوی دیگر بعضا عدم همراهی در سطح کارشناسی برخی ادارات هم باعث بروز مشکلاتی است. برای مثال در یک مورد درحالی که شرکت بخشی از پروژه را خارج از کشور انجام داده بود به دلیل عدم پرداخت بیمه محکوم شده بود و وقتی در این مورد شکایت خود را به این سازمان برده بود در نهایت در چندین کمیته رای به پرداخت ایشان صادر کرده بودند.

اشکال دیگر کجاست؟

شاید یکی دیگر از اشکالاتی که در مواجهه با صنایع توسط بخش دولتی بتوان گرفت این است که دستگاه های دولتی در مواجهه با ایشان تاکید بر مر قانون آنهم به شکل سختگیرانه آن را دارند و بعضا بدون لحاظ کردن شرایط کشور،تحریم،خطر تعطیلی کارخانه و موارد دیگر البته  لزوما نه همیشه با آنها برخورد می کنند در حالی که شاید بتوان ضمن اجرای قانون راه حلی میانه برای ایشان یافت که ضمن عمل به تعهدات قانونی آسیب به آن واحد اقتصادی را به حداقل رساند. موردی که عملا ستادتسهیل دایه دار آن است و انصافا تا به امروز در آن خوش درخشیده است.

مسئولان چه می کنند؟

از استانداراستان البرزجناب آقای عبداللهی تا دیگران در این ستاد همیشه سعی به حل مشکل به جای صرفا ماشینی و غیرمدیتریتی عمل کردن است.به قول یک مدیر باسابقه مدیریت وقتی شروع می شود که بتوان قانون را اصولی نه کتابی اجرا کرد. خانه صمت استان البرز به عنوان نماینده صنایع، معادن و تجار استان البرزبا برپایی گردهمایی ها،ارائه مشاوره ها و جلسات کارشناسی تخصصی سعی دارد حمایت خود را جهت کاهش مشکلات صنعت و حل مشکلات موجود با همکاری انجمن های تخصصی همگن صورت دهد.

جمع بندی

در این مقاله کوتاه سعی شد در رابطه با آن که عمده مشکلات صنایع استان البرز کجاست؟ صحبت شود هرچند اگر بخواهیم مشکلات صنایع را نام ببریم می توان به موارد بسیاری اشاره کرد برای مثال قطعی برق،گاز ویا کمبود آب اما با توجه به آنکه این مشکلات صرفا استانی نیست می توان موارد فوق الذکر را از نظر تعداد بیشتر دانست. امید است با همراهی همه دستگاه ها این مسائل را حل کرد.

نوشته: علیرضا عبادالهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *