شرکت کیمیاران با هدف قطع وابستگی صنعت پلاستیک کشور و بهبود کیفیت افزودنی های این صنعت در سال 1373 به همت آقای مهندس محمد تقی غیاثی تاسیس شد. نتیجه فعالیت های این شرکت دانش بنیان نه تنها اهداف اولیه ی تاسیس آن را پوشش داده، بلکه به عنوان یک شرکت پیشرو، سهم بزرگی در رشد و آموزش صنعت پلاستیک به ویژه صنعت PVC داشته است.
شرکت کیمیاران با ظرفیت تولید 1500 تن در سال فعالیت خود را آغاز نمود و امروز در فضایی بالغ بر 40 هزار متر مربع ظرفیت تولید 30 هزار تن در سال دارد. محصولات کیمیاران شامل انواع پلی اتیلن وکس ها، استئارات های فلزی و مهم تر از آن استابیلایزرهای حرارتی بر پایه سرب و کلسیم، روی ارگانیک (بهداشتی) می شود.
بی شک چنین رشدی در سایه ارج نهادن به تحقیق توسعه، توجه به نیاز و بازخورد مشتریان، سرمایه گذاری روی بهبود کیفیت و اعتماد به نیروهای متخصص داخلی به دست آمده و نتیجه آن علاوه بر رشد سهم بازار داخلی، صادرات به بیش از 20 کشور و قرار گرفتن در جمع برترین واحدهای صادراتی دانش بنیان کشور است. این شرکت همچنین در راستای اجرای برنامه های رو به پیشرفت خود موفق به دریافت گواهی سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2015 و ISO17025:2017 گردیده است.

این شرکت به عنوان یکی از شرکت های مورد تقدیر در سال 1401 توسط خانه صنعت معدن و تجارت استان البرز بود که مدیر آن جناب آقای محمد تقی غیاثی مورد تقدیر قرار گرفت.